Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Schválení Strategie mnohostranné rozvojové spolupráce ČR na období 2013-17

 

(Archivní článek, platnost skončena 13.02.2014.)

Dne 6. února 2013 vláda ČR schválila Strategii multilaterální rozvojové spolupráce ČR na období 2013-17 (usnesení vlády č.90), kterou připravilo MZV za účelem dosažení větší účinnosti a žádoucích výsledků zahraniční rozvojové spolupráce vč. humanitární pomoci.

Předmětem materiálu, který navazuje na Koncepci zahraniční rozvojové spolupráce ČR 2010-17, je stanovení cílů a priorit působení ČR v multilaterální rozvojové spolupráci.

Strategie mnohostranné rozvojové spolupráce ČR na období 2013-17 identifikuje cíle          a priority v této oblasti a definuje hlavní témata, která bude ČR v rámci mnohostranné rozvojové spolupráce akcentovat. Na nadcházející období stanovuje Strategie globální cíl, kterým je efektivní zapojení ČR do multilaterální rozvojové spolupráce, vč. využívání příležitostí, které z tohoto působení vyplývají, a čtyři strategické cíle: 1) prosazování zájmů a priorit ČR při plnění globálních cílů rozvojové spolupráce; 2) posílení účasti českých subjektů na realizaci multilaterálních projektů;  3) uplatnění českých expertů ve strukturách organizací; 4) zajištění výrazné účasti ČR na rozhodovacích procesech organizací. Na základě určení těchto strategických cílů byly dále stanoveny hlavní tematické a teritoriální priority, které budou sloužit m.j. jako vodítko pro poskytování finančních příspěvků jednotlivým mezinárodním organizacím.

V roce 2016 bude zahájeno vyhodnocení naplňování cílů Strategie.

Strategie mnohostranné rozvojové spolupráce ČR 2013-17

The Multilateral Development Cooperation Strategy of the Czech Republic 2013-17 (Strategie anglicky)

přílohy

Multistrategie_brozura.doc 419 kB doc (Word dokument) 22.4.2013

Multilateral_Development_Strategy_EN.doc 438 kB doc (Word dokument) 15.7.2013

.