Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání náměstka Tomáše Duba s českými dobrovolníky – stážisty v agenciích OSN

 

Dne 28. ledna se již potřetí uskutečnilo setkání náměstka ministra zahraničních věcí pana Tomáše Duba s českými účastníky programu Internship United Nations Volunteers (UNV).

Tyto roční stáže u agencií OSN jsou určeny absolventům vysokých škol do 27 let, kteří mají zájem získat zkušenosti z rozvojových zemí. ČR se do tohoto programu zapojila v roce 2006. Od té doby plně financovala stáže 38 mladých Čechů, které jsou směřovány převážně do prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Setkání na MZV ČR se zúčastnilo 8 účastníků programu, kteří  v průběhu února 2014 odjedou do poboček agencií OSN v Bosně a Hercegovině, Kambodži, Kosovu, Moldavsku, Mongolsku, Palestině a Vietnamu. Setkání se zúčastnily také dvě stážistky, které absolvovaly program v minulých letech. Předaly své zkušenosti, program  hodnotily velmi pozitivně. Většina stážistů z minulých let pokračuje v práci v agenturách OSN v rozvojových zemích anebo působí v humanitárních a rozvojových  organizacích.

Přihlášky na stáže přijímá a výběr uchazečů provádí Národní kontaktní místo UNV v ČR – Polytechna Consulting a.s. (www.nkmunv.polytechna.eu).

.