Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

ČR darovala operační nástroje nemocnici v Gabonu

 

(Archivní článek, platnost skončena 03.10.2013.)

Nemocnici v Libreville byly předány operační nástroje v hodnotě 114 780,- Kč

Velvyslanectví ČR v Abuji realizovalo v roce 2012 malý lokální rozvojový projekt „Dodávka zdravotnického materiálu centrální nemocnici v Libreville“. Cílem projektu byla modernizace vybavení chirurgického oddělení centrální nemocnice v Libreville, zvýšení dostupnosti operací a zlepšení zdravotní péče pro pacienty v Gabonu. Mezi další cíle patřilo zvýšení povědomí o České republice a nepřímo tak i podpora aktivit českých firem v Gabonu.

V rámci projektu byly nemocnici předány operační nástroje vyrobené českou firmou Medin, a.s. v hodnotě 114 780,- Kč. Nástroje do Gabonu dopravil a gabonské straně dne 25. 9. 2012 osobně předal náměstek ministra zahraničních věcí p. Tomáš Dub.

Gabon je díky těžbě ropy jednou z nejvýrazněji prosperujících ekonomik ze všech zemí subsaharské Afriky, nerovnováha ve využití vytvořených prostředků však má za následek, že velká část gabonské populace žije stále ještě v chudobě. To  se projevuje i ve zdravotnictví - veřejné nemocnice nemají dostatek finančních prostředků na nákup potřebné zdravotnické techniky a léků. Nová administrativa prezidenta Ali Bongo Ondimby se snaží snížit deficit, který na infrastruktuře (včetně zdravotnictví) zanechala dlouholetá vláda prezidenta Omara Bonga, situace se ale zlepšuje pouze pomalu.

galerie

předání chirurgický nástrojů

.