Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

ČR realizovala malý rozvojový projekt ve Středoafrické republice

 

Velvyslanectví ČR v Abuji ve spolupráci s Řádem bosých karmelitánů a českou neziskovou organizací SIRIRI podpořilo dotisk knihy o sexuální výchově a zakoupilo vybavení pro oční lékařskou péči.

Velvyslanectví ČR v Abuji ve spolupráci s Řádem bosých karmelitánů a českou neziskovou organizací SIRIRI realizovalo v roce 2013 ve Středoafrické republice malý lokální rozvojový projekt „Dotisk knihy o sexuální výchově a dodávka zdravotnického materiálu, oblast Bozoum, Středoafrická republika“ v hodnotě téměř 225 000,- Kč. Cílem projektu bylo zlepšení osvěty o partnerském životě, sexuální výchově a nemoci AIDS i o způsobech ochrany proti této nemoci. Dalším cílem bylozvýšit dostupnost oční lékařské péče v zemi, kde na celém území působí pouhých 6 očních lékařů a kde chybí i to nejzákladnější vybavení očních ošetřoven.

V rámci realizace byla ve francouzštině a místním jazyku Sango vytištěna publikace „Garcons et filles, chemin pour l´amour et la vie“, která je ve Středoafrické republice distribuována Řádem bosých karmelitánů. Rovněž bylo zakoupeno vybavení očního dispenzáře v Bouzoum, které bylo v SAR předáno českou NGO Siriri a Řádem bosých karmelitánů.

SAR patří do skupiny nejchudších vysoce zadlužených zemí bez přístupu k moři. Hospodářství, v těžce poškozené boji mezi jednotlivými ozbrojenými skupinami a katastrofální ekonomickou správou se vzpamatovává pouze pomalu. Špatná politická a bezpečnostní situace brání ekonomické revitalizaci země. Země se vedle bezpečnostních problémů potýká s mnoha dalšími problémy – zcela zanedbanou infrastrukturou, velkou korupcí, nevýkonnou státní správou a mnoha jinými, které její rozvoj dále brzdí. Země je zcela závislá na pomoci mezinárodních donorů. Na seznamu rozvoje společnosti UNDP figuruje na jednom z posledních míst. Virem HIV je nakaženo cca 20 % obyvatelstva, z toho je 40 % mladých žen. Zdravotní péče na základní úrovni je v oblasti poskytována v jednoduchých zdravotních dispenzářích, které často nemají ani základní zdravotní vybavení.

galerie

Sexuální příručka

.