Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká republika darovala látky nigerijskému sirotčinci

 

(Archivní článek, platnost skončena 04.04.2014.)

VEBA Broumov darovala do učňovské šicí dílny 300 kg látek v hodnotě 94 000 Kč.

Velvyslanectví ČR v Abuji pokračuje i v roce 2012 v pomoci sirotčinci Anawim Home v Gwagwaladě. Ta byla zahájena v r. 2011, kdy byla z prostředků zahraniční rozvojové spolupráce vybavena šicí a pekařská dílna.

Anawim Home je nezisková charitativní organizace vedená misijními sestrami, které se starají o sirotky, nezletilé matky a postižené mladistvé. Do centra dále docházejí děti ulice a prostitutky na testování HIV/AIDS. Centrum poskytuje dětem a mladistvým přístřeší, jídlo, oblečení, základní lékařskou a psychosociální péči a rekvalifikační kurzy.

V rámci projektu bylo sirotčinci předáno 300 kg látek, vyrobených a darovaných českou společností VEBA Broumovv hodnotě 94 000,- Kč. Doprava látek byla hrazena z prostředků na zahraniční rozvojovou spolupráci. Z dodaných látek budou moci chovankyně šít oděvy, jejich prodejem získá Anawim Home dodatečné finanční prostředky na provoz.

Dar předal dne 10.8.2012 velvyslanec ČR v Nigérii p. Jaroslav Siro za účasti zástupců dárce látek společnosti VEBA Broumov, vedení Gwagwalady a představitelů Anawim Home. Děti, které byly oblečeny do oděvů ušitých z darovaných látek, si připravily krátký kulturní program, následovalo slavnostní vyřazení dalších absolventek kurzu vaření a šití.

galerie

Předání látek Gwagwalada

.