Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

x2012_10_30
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Projekt v rámci českého programu zahraniční rozvojové spolupráce realizován na Slovanské univerzitě v Baku

 

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2013.)

Dne 18. října 2012 velvyslanectví České republiky v Ázerbájdžánu oficiálně předalo do užívání Slovanské univerzitě v Baku (BSU) PC a video techniku v hodnotě cca 6 tisíc EUR.

logo

 

 

 

Finanční prostředky na nákup zařízení vydělilo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky v rámci oficiálního českého programu zahraniční rozvojové spolupráce. Tzv. „malé lokální projekty“ jsou zaměřeny na rychlou a účinnou podporu transformačního úsilí zahraničních subjektů v různých oblastech života. Velvyslanectví ČR v Baku plnilo roli koordinátora projektu.

foto

Slavnostního předání, které se uskutečnilo ve „Studentském TV a rozhlasovém studiu“ BSU, se zúčastnil velvyslanec Radek Matula, rektor BSU prof. Kamal Abdullayev, další přestavitelé ZÚ a univerzity, novináři a samozřejmě studenti BSU.

potvrzení

Nové vybavení (PC, multifunkční tiskárny, skenery a projektory) má napomáhat rozšiřování znalostí a rozvíjení praktických dovedností studentů v oboru „žurnalistika“, a také studentů dalších oborů připravujících pořady studentského TV a rozhlasového studia, včetně studentů českého jazyka. Zlepšení podmínek pro přípravu budoucích novinářů bude mít pozitivní vliv na naplňování základních cílů nezávislé žurnalistiky.

velvyslanec

 

.