Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká rozvojová pomoc v Paraguay pokračuje

 

(Archivní článek, platnost skončena 30.05.2014.)

I v roce 2011 obdrží nadace Fundación Paraguaya dotaci na své projekty.

Dne 26. dubna 2011 byla v Asunciónu podepsána smlouva o realizaci malého lokálního projektu rozvojové spolupráce s Paraguayí. Česká republika přispěje na rozvoj infrastruktury Soběstačné zemědělské školy San Francisco v Cerritu nedaleko Asunción, kterou  provozuje nadace Fundación Paraguaya.

Fundación Paraguaya se ve své činnosti orientuje na podporu malého podnikání mezi venkovským obyvatelstvem a na programy ekonomického a finančního vzdělávání  (Junior Achievement) dětí a žen ze sociálně slabých vrstev. Od roku 1985 přispěla k vytvoření 50 tisíc nových pracovních míst.

Rozvojový příspěvek ČR ve výši 300.000 Kč bude použit na rozvoj infrastruktury pro produkci vepřového masa. Paraguayská strana se na projektu spolupodílí částkou 16.500 USD (48% nákladů projektu).

ČR se na podpoře Soběstačné zemědělské školy v paraguayském Cerritu podílí druhým rokem. Minulý rok přispěla na rozšíření výrobní linky mléčných výrobků, vylepšení technologií a podporu prodeje mléčných produktů na paraguayském trhu.

 

MLP PY

.