Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

BULAWAYO (Zimbabwe) – české děti věnují hračky zimbabwským dětským domovům

 

Dne 31. října 2005 velvyslanec ČR Jaroslav Olša, jr. slavnostně předal dar českých dětí (několik desítek kilogramů hraček) a velvyslanectví ČR (české knihy v ndebelštině, angličtině a šonštině – od Němcové po „krtečka“ - míče a pastelky) dětským domovům Thembiso a Khayelihle v druhém největším zimbabwském městě Bulawayu.

Dne 31. října 2005 velvyslanec ČR Jaroslav Olša, jr. slavnostně předal dar českých dětí (několik desítek kilogramů hraček) a velvyslanectví ČR (české knihy v ndebelštině, angličtině a šonštině - od Němcové po "krtečka" - míče a pastelky) dětským domovům Thembiso a Khayelihle v druhém největším zimbabwském městě Bulawayu Akci zorganizoval významný bulawayský taneční a pěvecký soubor Iyasa (držitel národní ceny z roku 2004, několika cen za choreografii, nejlepší taneční a hudební videoklip apod.), který už potřetí koncertoval v ČR (letos zorganizoval více než padesátku představení mezi květnem a červencem) pod patronátem ZOO parku Chomutov. Soubor Iyasa má také sociální program pomoci několika dětským domovům "Reaching Out to the Less Priviledged", pro něž se snaží získávat pomoc na charitativních akcích.

Slavnostní předání daru se tak uskutečnilo v rámci tříhodinového koncertu, jehož hlavní součástí bylo představení anglicko-ndebelského muzikálu Penpals, který společně nastudovala Iyasa s divadelním souborem Amakhosi, považovaným za v současnosti nejkvalitnější černošský divadelní soubor v zemi. Představení sledovalo plné bulawayské divadlo, cca 250 lidí, včetně zástupce primátora města, představitelů National Arts Council, novinářů a představitelů kulturního života.

listopad 2005

.