Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

GWERU (Zimbabwe) – ČR pomáhá v boji proti AIDS

 

Výkonná ředitelka českého občanského sdružení Rozkoš bez rizika dr. Hana Malinová dne 18. října 2004 ve středozimbabwském městě Gweru formálně předala dar České republiky - mobilní kliniku s laboratoři pro potřeby vyšetřování žen na HIV/AIDS a další pohlavní choroby. Příjemcem daru v hodnotě více


Výkonná ředitelka českého občanského sdružení Rozkoš bez rizika dr. Hana Malinová dne 18. října 2004 ve středozimbabwském městě Gweru formálně předala dar České republiky - mobilní kliniku s laboratoři pro potřeby vyšetřování žen na HIV/AIDS a další pohlavní choroby. Příjemcem daru v hodnotě více než pěti miliónů korun financovaného z rozpočtu Ministerstva zdravotníctví České republiky v rámci české rozvojové pomoci, je známá nevládní organizace Gweru Women´s AIDS Prevention Association (GWAPA).

Přestože země Evropské unie v souvislosti se zavedením cílených sankcí proti vybraným představitelům Zimbabwe, zastavila drtivou většinu svých rozvojových programů, toto se netýká dvou oblastí - humanitární pomoci většinou potravinového rázu a právě spolupráce v oblasti prevence a boje s HIV/AIDS a dalšími pohlavními chorobami. Česká republika se tak tímto svým prvním projektem zařadila k dalším rozvinutým, které se v této části světa snaží pomáhat. Právě oblast zdravotnictví je tak hlavní formou pomoci v oblasti působnosti českého zastupitelského úradu v Harare - malé projekty totiž fungují už ve třech ze čtyř zemí akreditace, Zimbabwe, Zambii a Malawi.

Více se o projektu z pohledu jeho realizátorů dozvíte zde a zde.

.