Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

LIVINGSTONE (Zambie) – první malé rozvojové projekty velvyslanectví ČR

 

Počínaje rokem 2006 realizuje Velvyslanectví ČR v Harare několik malých rozvojových projektů v Zambii – prioritní zemi rozvojové spolupráce ČR. Jako první byly posouzeny a odsouhlaseny tři malé projekty ve čtvrtém největším městě Zambie, Livingstonu, které navrhla s velvyslanectvím již další dobu spolupracující nevládní organizace Livingstone Events Organization (LEO), v jejímž čele stojí bývalý primátor města Frederick Mwendapole.

Počínaje rokem 2006 realizuje Velvyslanectví ČR v Harare několik malých rozvojových projektů v Zambii - prioritní zemi rozvojové spolupráce ČR. Jako první byly posouzeny a odsouhlaseny tři malé projekty ve čtvrtém největším městě Zambie, Livingstonu, které navrhla s velvyslanectvím již další dobu spolupracující nevládní organizace Livingstone Events Organization (LEO), v jejímž čele stojí bývalý primátor města Frederick Mwendapole.

Dne 2. května 2006 byl tak za přítomnosti zástupce vedoucího velvyslanectví ČR Marie Imbrové předán první z plánovaných projektů, velvyslanectví v tomto případě financovalo nákup židlí a stolů pro městskou knihovnu. Dar Velvyslanectví ČR převzal zástupce místní samosprávy v čele s Francisem M. Chikou, přítomni byli i zástupci livingstonských médií a několik dalších hostů. Při prohlídce knihovny bylo také slíbeno, že jí budou věnovány některé knihy o české republice v anglickém jazyce.

V průběhu pobytu v Livingstonu navštívila Marie Imbrová také komunitní školu, jednu z dalších institucí ve městě, kam by měly směřovat další malé rozvojové projekty.


květen 2006

Frederick Mwendapole Frederick Mwendapole a Marie Imbrová

Knihovna v Livingstonu

.