Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nové značené turistické trasy v Karpatech a na Krymu a turistická mapa Krymu

 

(Archivní článek, platnost skončena 21.08.2013.)

V rámci projektu značení turistických tras byla díky spolupráci ukrajinských a českých nevládních organizací dokončena první část červeně značené transkarpatské magistrály, která vede z obce Velyky Berezny poblíž ukrajinsko-slovenských hranic přes Volovec, Mižhirja, Usť-Čornou a Kvasy na nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu. V letošním roce by měla být tato trasa prodloužena na horu Pop Ivan. Do budoucna se plánuje její napojení na slovenskou a tím i evropskou síť značených turistických tras.

Od loňského roku jsou z prostředků české rozvojové pomoci značeny turistické trasy také v krymských horách. Prozatím se nacházejí většinou v bachčisarajském okrese - z hlavního města někdejšího Krymského chanátu je možné po značených trasách dojít například ke slavným skalním městům Eski Kermen a Mangu Kale či k Velkému krymskému kaňonu. Krymská magistrála, taktéž značená červeně, bude letos vyznačena od památníku bitvy na Almě přes Bachčysaraj až do Jalty na břehu Černého moře.

Díky podpoře Velvyslanectví ČR v Ukrajině vydalo Turistické informační centrum v Bachčisaraji turistickou mapu v měřítku 1:60 000, kde jsou značené turistické trasy na Krymu znázorněny.

Další informace naleznete zde.

.