Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva vrchního ředitele MZV ČR V. Grepla v Ekvádoru

 

Vrchní ředitel sekce mimoevropských zemí a rozvojové spolupráce MZV ČR Vítězslav Grepl navštívil ve dnech 14. - 15. 11. 2011 Quito za účelem uskutečnění bilaterálních konzultací na MZV Ekvádoru.

Konzultace vrchního ředitele Vítězslava Grepla v Ekvádoru se uskutečnily ve dnech 13.-15. 11. 2011 v Quitu ve velmi přátelské a produktivní atmosféře. Byly součástí jeho konzultací v Latinské Americe, při kterých navštívil ještě Paraguay a Bolívii. Jde o země, ve kterých Česká republika nemá rezidentní úřad a ve kterých ani nelze v brzké době očekávat návštěvu ministra či na jiné vysoké státní úrovni. Ministerské konzultace jsou proto vhodnou formou zachování aktivní české přítomnosti, bilaterálních vztahů a možného zintenzivnění obchodní výměny a dalších forem spolupráce.

V Quitu byl pan vrchní ředitel Grepl přijat ředitelem odboru pro bilaterální a multilaterální vztahy s Evropou, panem José Miguelem Vásconezem, se kterým projednal aktuální otázky bilaterálních vztahů a možnosti jejich oživení. Zvláštní pozornost oba partneři věnovali konkrétním možnostem obchodní, hospodářské a investiční spolupráce mezi oběma zeměmi, které jsou v současné konstelaci velmi perspektivní. 

Dále se pan Grepl setkal ke konzultacím s chargé d´affaires USA, panem Timothym Zúňigou-Brownem a s vedoucím Delegace EU v Quitu Peterem Schwaigerem.

Vrchní ředitel Grepl se rovněž zúčastnil setkání se zástupci české krajanské kolonie a s honorárním konzulem v Guayaquilu panem José Aguilarem.

 

 

 

.