Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Možnosti uplatnění českých subjektů v rámci projektů vnější spolupráce EU

 

Informace o možnostech uplatnění českých subjektů v rámci projektů vnější spolupráce EU a čerpání evropských fondů na rozvojovou spolupráci

V Peru je v současnosti v platnosti zeměpisný program na léta 2007 – 2013, v rámci kterého byly identifikovány jako prioritní dva okruhy pro rozvojovou spolupráci: 1) podpora modernizace státu, posílení demokratického vládnutí a sociální inkluze; 2) podpora komplexního sociálního rozvoje ve vybraných regionech a posílení sociální koheze.

Delegace Evropské unie v Limě v rámci tohoto programu v současnosti připravuje projekt DAS (Desarrollo Alternativo Satipo) zaměřený na alternativní rozvoj provincie Satipo. Do tohoto projektu bude možné se zapojit skrze licitace vypisované peruánskou organizací DEVIDA (Národní komise pro rozvoj a život bez drog), která bude v tomto případě příjemcem finanční podpory ze strany EU.

Paralelně se zeměpisným programem probíhají tématické programy, které jsou určeny pro neziskové organizace a výběrová řízení jsou vypisována EuropeAid z Bruselu a zveřejňována na internetových stránkách DEU v Peru. Veškerá výběrová řízení jsou publikována na adrese http://ec.europa.eu/europeaid/work/funding/index_es.htm.

DEU zveřejnila dne 17. 5. 2011 výběrové řízení na projekty v rámci horizontálního lidskoprávního nástroje EIDHR s celkovým rozpočtem 900.000 EUR. Uzávěrka výběrového řízení je 4. 7. 2011, informace jsou k nalezení na internetové adrese http://eeas.europa.eu/delegations/peru/index_es.htm.

Obecné informace o finančních nástrojích vnější spolupráce EU je možné nalézt na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR v sekci Zahraniční vztahy/Evropská unie/Finanční nástroje.

.