Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

IMG_2959 a
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Projekt “Dejte postiženým lidem šanci” na Srí Lance

 

(Archivní článek, platnost skončena 01.12.2013.)

Nezisková organizace ADRA Sri Lanka realizovala projekt “Dejte postiženým lidem šance: příležitost k zajištění obživy” ve srílanském městě Vani v době července – října 2012. Projekt si klad za cíl zlepšit situaci postižených lidí žijících v tamním ústavu prostřednictvím školení v šití oděvů.

Projekt “Dejte postiženým lidem šanci” realizovala organizace ADRA Sri Lanka ve spolupráci s institucí VAROD (Vanni Association for Rehabilitation of the Differently-abled), která se stará o více než 100 tělesně nebo postižených lidí, z velké části v důsledku občanské války, která skončila v r. 2009.

Do projektu bylo dle zájmu a splnění minimálních kritérií vybráno 25 osob z instituce VAROD, které prošly výcvikem v šití na stroji a rukodělné výrobě. Všichni účastníci projektu také obdrželi výcvikový materiál, který jim napomáhal naučit se potřebné schopnosti, a šicí stroj.

Projekt si kladl za cíl zlepšit ekonomické postavení na srílanském trhu znevýhodněných osob a zvýšit jejich možnosti na zajištění samostatného živobytí.

Projekt v hodnotě 12 tis. EUR financovalo Ministerstvo zahraničních věcí v rámci programu “Malých lokálních projektů”, které byly v roce 2012 realizovány v regionu jižní Asie take v Bangladéši a Nepálu.

galerie

Adra LK 2012

.