Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nadace sv. Františka z Assisi pomáhá malomocným v Indii

 

Nadace sv. Františka z Assisi zaslala od r. 1999 do Indie kontejnery se zdravotnickým materiálem v hodnotě 76 mil. Kč, které indická řehole Misionářky lásky využívá pro pomoc malomocným a ve svých ošetřovnách.

Nadace sv. Františka z Assisi se sídlem v Brně úzce spolupracuje s indickou řeholí Misionářky lásky, kterou v Kolkatě založila Matka Tereza. Od ro­ku 1999 poslala Nadace Mi­sionář­kám lásky do indické Kol­ka­ty 27 vel­ko­-objemových kontejnerů s téměř 290 tunami zboží v cel­ko­vé hodnotě přes 76 mil. Kč. Kontejnery obsahují zdra­vot­nic­ký materiál jako obvazy, gázu, vatu, injekční jehly a stříkačky, infúzní soupravy, léky a léčiva, vitamíny, hroznový cukr Glukopur, dezinfekci do ran, invalidní vozíky, berle, kojenecké lahve, aj. Tento zdravotnický materiál využívají Misionářky lásky především ve střediscích pro malomocné a ve svých ošetřovnách.

Více informací o Nadaci včetně informací jak se zapojit naleznete na webových stránkách nadace: http://artax.karlin.mff.cuni.cz/~omelka/Nadace/index2.php

.