Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Podpora nemocnice Prince Mshiyeni

 

(Archivní článek, platnost skončena 15.12.2012.)

Velvyslankyně Blanka Fajkusová dne 12. prosince 2011 v nemocnici Prince Mshiyeni (Prince Mshiyeni Memorial Hospital) v Umlazi na okraji Durbanu slavnostně inaugurovala instalaci 5 elektrických a 20 mechanických postelí. Postele byly dodány s cílem podpořit modernizaci zařízení a zlepšení kvality péče v této nemocnici.

Oficiálně byly předány prof. Rachel V. Gumbi, ředitelce nemocnice, a panu Nkateko Sithole, který zastupoval ministra zdravotnictví provincie KwaZulu-Natal. Přítomna byla také paní Nonhlanhla Makhanya, vedoucí ministerstva, zástupci obce a okresu a vedení nemocnice.

Projekt byl financován Ministerstvem zahraničních věcí ČR (příspěvek ve výši 400.000 Kč) a českou společností Linet (příspěvek ve výši 240.000 Kč) a byl realizován v rámci programu české rozvojové spolupráce. Dodávku a instalaci zajistila společnost MEDIHOSP.

Dar pro nemocnici Prince Mshiyeni je důkazem toho, že přátelské vztahy mezi ČR a JAR se nadále rozvíjejí. Provincie KwaZulu-Natal je v počtu obyvatel i rozloze srovnatelná s ČR.

 

 

galerie

Prince Mshiyeni Memorial Hospital

.