Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předání projektu české rozvojové spolupráce v Angole

 

(Archivní článek, platnost skončena 03.01.2013.)

Česká republika postupně předává projekty financované z oficiální rozvojové spolupráce do rukou angolských úřadů.

Dne 7. prosince 2011 se v obci Catabola v angolské provincii Bié konalo slavnostní předání rozvojového projektu České zemědělské univerzity (ČZÚ)  a občanského sdružení Adra do rukou místních úřadů. Této ceremonie se za realizátory projektu zúčastnil ředitel Institutu tropů a subtropů ČZÚ prof. Bohumil Havrland a ředitelka projektu ing. Jana Mazancová, za českou stranu zástupkyně ZÚ Pretoria ing. Ivana Klímová a za angolskou stranu guvernér provincie Bié Boa Vida Neto, zástupci angolského ministerstva školství (MINED), vedoucí správního úřadu obce Katabola, zástupci školy a v hojném počtu místní obyvatelé.

Finanční podpora Odborné zemědělské školy v Catabole (Escola de práctica agrícola de Catabola) z prostředků vyčleněných na mezinárodní rozvojovou spolupráci ČR skončila v roce 2011. Převzetí zodpovědnosti za další činnost školy, školní farmy a internátu stvrdil svým podpisem na předávací listině guvernér provincie Bié.

Oficiální program předání projektu zahrnoval prohlídku prostor školy vč. školní farmy a dále shromáždění před internátem, kde s proslovy vystoupili guvernér provincie Bié, ředitel Institutu tropů a subtropů, zástupkyně ZÚ Pretoria, vedoucí správního úřadu obce Catabola a představitelka angolského ministerstva školství (MINED). Klíčovým posláním proslovů byla vedle poděkování za odvedenou práci zejména naděje, že škola bude i nadále formovat odborníky s kvalitním technickým profilem pro angolské zemědělství a přispívat tak k rozvoji a zlepšování kvality života nejen v Katabole v provincii Bié, ale i v dalších angolských provinciích.

Více informací o aktivitách České zemědělské univerzity v Angole na webových stránkách ČZÚ.

galerie

.