Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Český rekonstrukční tým staví kliniku v distriktu Mohammad Agha

 

Český provinční rekonstrukční tým zahájil stavbu nové budovy všeobecné kliniky v okrese Mohammed Agha. 22. dubna proběhlo slavnostní položení základního kamene. Klinika poskytne 20 lůžek v ženské a mužské části, laboratoř, pokoj pro sestry, vakcinační místnost, sterilizační místnost a lékárnu. Nová budova bude předána obyvatelům okresu Mohammad Agha již letos na podzim.

22. dubna 2008, Lógar (Afghánistán) - Český provinční rekonstrukční tým (PRT) ve východoafghánské provincii Lógar zahájil stavbu nové budovy všeobecné kliniky v okrese Mohammed Agha. 22. dubna proběhlo slavnostní položení základního kamene. Klinika poskytne 20 lůžek v ženské a mužské části, laboratoř, pokoj pro sestry, vakcinační místnost, sterilizační místnost a lékárnu. Nová budova bude předána obyvatelům okresu Mohammad Agha již letos na podzim. Stávající klinika je jediným zdravotnickým lůžkovým zařízením v okrese, ve kterém žije téměř 70000 lidí.

Slavnostní ceremonie pokládání základního kamene pro novou budovu kliniky v okrese Mohammad Agha

" Rekonstrukce zdravotnických zařízení a podpora zdravotního systému je jedna z našich priorit v provincii Lógar," řekl vedoucí civilní části PRT Václav Pecha. "Společně s místními zastupiteli definujeme nejvážnější problémy v oblasti zdravotnictví a zapojíme se do jejich řešení," řekl Pecha. Podpora afghánské vlády a jejích představitelů je hlavním cílem provinčních rekonstrukčních týmů. Slavnostní ceremonie se proto zúčastnil také zástupce ministerstva zdravotnictví v provincii Lógar Mohammad Zarif.

Český provinční rekonstrukční tým tvoří šest civilních expertů a dvě stě vojáků. Civilní tým připravuje ve spolupráci s regionální vládou projekty, které pomohou rozvoji provincie. Připravují se také projekty v oblasti školství, vodohospodářství či bezpečnosti. V polovině května se tým rozroste o hydrogeologa a zemědělského experta.

.