Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Generál Picek u vojáků v Lógaru

 

V sobotu 3. května 2008 v ranních hodinách navštívil příslušníky 1. kontingentu AČR PRT Lógar náčelník Generálního štábu generálporučík Vlastimil Picek v doprovodu svého zástupce brigádního generála Miroslava Bálinta a hlavního kaplana AČR podplukovníka Jana Kozlera.

V sobotu 3. května 2008 v ranních hodinách navštívil příslušníky 1. kontingentu AČR v silách ISAF-PRT Lógar náčelník Generálního štábu generálporučík Vlastimil Picek v doprovodu svého zástupce brigádního generála Miroslava Bálinta a hlavního kaplana AČR podplukovníka Jana Kozlera.

Po příletu na základnu byla česká delegace přivítána velitelem TF Currahee plukovníkem Peterem Johnsonem, velitelem českého PRT plukovníkem Ivo Střechou a velitelem TF Apachee podplukovníkem Charlesem Bradley.

Účelem této návštěvy bylo podpořit vojáky českého PRT, kteří před třemi dny ztratili jednoho ze svých kolegů při nájezdu patroly na výbušnou nástrahu. Generál Picek obdržel nejdříve podrobnou informaci o průběhu incidentu a o situaci v prostoru odpovědnosti českého PRT Lógar .

Beseda s vojáky na základně 1 Briefing - seznámení se situací v prostoru Beseda s vojáky na základně 2

"Vím, že jste sem přijel především kvůli vojákům," řekl plukovník Střecha a celá delegace se okamžitě přesunula za vojáky do jídelny, kde proběhla krátká beseda. Generál Picek při rozhovoru s vojáky zdůraznil: "Máte zde jasně stanovený mandát. Nejste tu určeni na přímý boj s nepřítelem, ale abyste pomohli při rozvoji této oblasti. Já vím, že to není jednoduchý úkol. Při mé první návštěvě v Lógaru jsem hovořil s guvernérem provincie Abdullahem Wardakem. Guvernér moc dobře ví, že Češi v Lógaru nejsou pro to, aby bojovali s Talibanem. Očekává se od nás pomoc při rozvoji provincie."

Rozhovor s psycholožkou a kaplanem kontingentu Vojáci, kteří se přišli rozloučit s kamarády

Velitel kontingentu ujistil náčelníka Generálního štábu, že kontingent bude nadále pokračovat v plnění operačního úkolu. Po besedě s vojáky náčelník generál Picek i s doprovodem odletěl do Bagramu, odkud budou zpět do vlasti přepraveni zranění vojáci.


Autor: Kapitánka Sabina Introvičová, tisková a informační důstojnice 1. kontingentu AČR v silách ISAF-PRT

.