Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

V areálu zemědělské školy vyrostla nová jídelna a ubytovna

 

PRT dokončil další část největší střední školy v provincii.

Ve střední zemědělské škole se učí již od března. Až nyní se však mohou ke studiu přihlásit i studenti ze vzdálenějších okresů provincie.

Nově totiž mohou využívat ubytovnu pro 220 osob, kterou PRT na začátku listopadu dokončil. Vzhledem k finančně i časově náročné dopravě do centra Lógaru tak budou moci školu navštěvovat i mladí lidé, kteří by si studium nemohli dovolit.

„Tato škola je velmi důležitá, protože absolventi budou pracovat na farmách a budou postupně modernizovat zemědělskou výrobu. To bude mít dopad na celý Afghánistán. Škola je jedna z věcí, která ovlivní budoucnost země,“ říká Ásif Nang, náměstek afghánského ministra školství.

Kromě ubytování byla v areálu školy dokončena i jídelna s přibližně stejnou kapacitou. Na nedalekém pozemku pak PRT v současnosti staví také ukázkovou farmu.

Lógarská zemědělská škola je jednou z 41, které fungují v celém Afghánistánu. „V současnosti máme 100 studentů, nově byl otevřen obor mechanizace. Teď, když máme novou ubytovnu, očekáváme nárůst počtu studentů,“ říká jeden z učitelů Ráz Muhammad.

„Střední škola tady v Lógaru je velmi dobře vybavená a připravená. Je to unikátní škola, takovou nemáme ani v rozvinutějších provincích, dokonce ani v Kábulu nebo Mazar-e Sharifu,“ dodává Nang, který věří, že se do školy budou hlásit i studenti z okolních provincií.

Filip Moravec, Zuzana Biniová

.