Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Příručka pro české firmy a NGOs k projektům EU v sousedství

 

Příručka pro české firmy a NGOs, které se chtějí zapojit do projektů EU ve východní Evropě a jižním Středomoří.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR připravilo pro zájemce z řad českých firem a neziskových organizací praktickou příručku k programům a výběrovým řízením EU ve východní Evropě a jižním Středomoří, do kterých je možno se zapojit.

Příručka také podrobněji popisuje, jak vznikají projekty v EU a jakými pravidly je třeba se řídit při výběrových řízeních EU. Obsahuje však i mnoho užitečných informací a praktických rad, jak se na tendery a grantové výzvy EU nejlépe připravit, kterých častých chyb se vyvarovat nebo jak se obrátit na Ministerstvo zahraničních věcí a české zastupitelské úřady, které mohou být českým firmám a neziskovým organizacím v tomto procesu nápomocné.

Veškeré informace k fondům vnější spolupráce EU jsou rovněž dostupné na adrese http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/evropska_unie/nastroje.html

Jakékoliv dotazy související s touto problematikou je možno směřovat na Odbor politik EU MZV ČR (email: eupo@mzv.cz), který českým firmám a neziskovým organizacím nabízí také osobní konzultace.

přílohy

Příručka pro firmy pro rok 2014 - Fondy vnější... 2 MB ppt (Prezentace) 29.5.2014

.