Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

soláry
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká rozvojová spolupráce v roce 2013

 

Česká rozvojová spolupráce v Palestině se v roce 2013 zaměřila především na prioritní sektor energetiky. V květnu 2013 byla díky ZRS ČR slavnostně otevřena první fáze projektu výstavby solární elektrárny ve městě Túbás, která přispěje k zajištění palestinské energetické soběstačnosti.

Realizace dalších dvou fází elektrárny je plánována na rok 2014. Po dokončení projektu by měla být solární elektrárna největší svého druhu na Západním břehu. Dalším významným rozvojovým projektem v sektoru energetiky bylo v roce 2013 propojení obnovitelné solární energie s moderními metodami kapilárního zavlažování ve sklenících, s cílem zefektivnění zemědělské produkce.

Kromě velkých projektů zahraniční rozvojové spolupráce realizoval SÚ Ramalláh v roce 2013 také čtyři malé lokální projekty, díky kterým bylo pořízeno vybavení pro hudební fakultu university Al-Quds v Jeruzalémě, postaveno dětské hřiště v Túbásu či podpořena ochrana přírody a ohrožených druhů. SÚ Ramalláh plánuje pokračovat ve svých rozvojových projektech i v roce 2014. Prioritou přitom i nadále zůstává sektor energetiky.

.