Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Výstupy malých lokálních projektů realizovaných v roce 2011 z české rozvojové pomoci

 

(Archivní článek, platnost skončena 23.05.2013.)

Odborné studie vzniklé prostřednictvím projektů Networking Among Rural and State Representatives in Water Management (realizováno organizací FoEME) a Rural Electrification Survey for About 60 Villages in the West Bank.

V roce 2011 byly na Palestinských územích realizovány dva malé lokální projekty z prostředků české rozvojové pomoci, jejichž výsledkem byly tři odborné studie přiložené níže.

Nevládní organizace Water and Enviromental Development Organization/Friends of the Earth Middle East (FoEME) vypracovala v rámci projektu Networking Among Rural, Urban and State Representatives in Water Management dvě odborné studie zaměřené na problematiku vodních zdrojů a přístupu k vodě mezi Izraelem a Palestinci. V roce 2012 realizuje organizace FoEME za přispění České republiky navazující projekt, který má simulovat dohodu o sdílení vodních zdrojů mezi Izraelem a Palestinci v budoucích mírových rozhovorech.

Institut IPCRI (Israel-Palestinian Center for Research and Information) připravil v rámci projektu Rural Electrification Survey for About 60 Villages in the West Bank studii zabývající se možností elektrifikace více než šedesáti vesnic na Západním břehu Jordánu, které dosud nejsou připojeny k elektrické distribuční síti. Výsledky studie byly předány palestinskému ministerstvu energetiky (Palestinian Energy Authority).

přílohy

A Hydrological Survey of Auja Spring 3 MB doc (Word dokument) 22.5.2012

Taking account of local water issues when tackling an... 134 kB doc (Word dokument) 22.5.2012

State of Household Electricity Access in the West Bank... 4 MB pdf (Acrobat dokument) 22.5.2012

State of Household Electricity Access in the West Bank... 54 kB xls (Excel tabulka) 22.5.2012

.