Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

V Kiseljaku uvedena do provozu čistička odpadních vod

 

Dne 6.6.2011 byla v Kiseljaku (součást města Tuzla, jednoho z pěti největších bosenskohercegovských měst) slavnostně uvedena do provozu čistírna odpadních vod, jejíž stavba byla financována v rámci zahraniční rozvojové spolupráce České republiky s Bosnou a Hercegovinou.

Projekt v celkové hodnotě 1.400.000 konvertibilních marek (cca 700.000 EUR) realizovala česká firma Vodní zdroje, a.s., v letech 2008-2010.

Provoz čistírny slavnostně zahájili velvyslanec České Republiky v Bosně a Hercegovině Tomáš Szunyog, starosta Tuzly Jasmin Imamović a předseda představenstva společnosti Vodní zdroje, a.s., Tomáš Hájek.

Při setkání na radnici města Tuzla byla ze strany příjemce deklarována vděčnost za tuto formu spolupráce, velvyslanec ubezpečil bosenskou stranu o trvajících prioritách zahraniční rozvojové spolupráce v tomto regionu, a realizátor při této příležitosti poděkoval oběma stranám za účinnou spolupráci při realizaci stavby.

Čistírna odpadních vod slouží k čištění odpadních vod z městské části Kiseljak přímo přiléhající k údolní nádrži Modrac. Dle dostupných informací se jedná o první nově vybudovanou čistírnu odpadních vod na území Bosny a Hercegoviny.

.

.

.

. 

.

.