Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předání výsledků projektu rozvojové spolupráce v sektoru energetiky

 

Dne 4.9.2012 se velvyslanec ČR v Bosně a Hercegovině Tomáš Szunyog zúčastnil oficiálního předání výsledků projektu zahraniční rozvojové spolupráce ČR pod názvem „Podpora rozvoje energetiky – návrh optimálního využití ložiska Ugljevik-Istok v Bosně a Hercegovině“.

Predani studie

Projekt v celkové hodnotě přes 1,9 mil. Kč, realizovaný společností Báňské projekty a.s. Ostrava v průběhu letošního roku, spočíval ve vypracování studie, navrhující optimální využití uhelného ložiska, jehož zdroje jsou určené pro provoz tepelné elektrárny Ugljevik na severovýchodě Bosny a Hercegoviny. Elektrárna Ugljevik je součástí holdingu Elektroprivreda RS, který je ve vlastnictví Republiky srbské.

Studii předal zástupce společnosti Báňské projekty vedení holdingu Elektroprivreda RS v kanceláři Elektroprivredy RS v Banja Luce, a to za přítomnosti velvyslance ČR a představitelů Ministerstva průmyslu, energetiky a hornictví Republiky srbské.

Oblast energetiky je jedním z prioritních sektorů zahraniční rozvojové spolupráce ČR s Bosnou a Hercegovinou. Celkově ČR v Bosně a Hercegovině jako prioritní zemi realizuje rozvojové projekty v hodnotě cca 75 mil. Kč ročně.

.