Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předány výsledky projektu podpory výstavby sanitace ve Vogošći

 

Dne 20.9.2012 předali představitelé Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině paní Dženaně Bešliji, vedoucí Odboru pro průmysl, rozpočet a finance obce Vogošća, výsledky ukončeného projektu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky s Bosnou a Hercegovinou v prioritním sektoru zásobování vodou a sanitace.

Projekt pod názvem „Podpora výstavby čističky odpadních vod a kanalizačního systému v obci Svrake“ spočíval ve vypracování studie proveditelnosti vybudování sanitačního systému ve Svrake, což je součást obce Vogošća. Vogošća je jednou z devíti obcí tvořících Kanton Sarajevo. Studii v celkové hodnotě 0,5 mil. Kč vypracovala česká firma Hydroprojekt CZ, a.s.

Při přebírání studie vyjádřila paní Bešlija zájem o pokračování spolupráce při budování čističky, na níž je obec Vogošća připravena se finančně spolupodílet.

Vedoucí Odboru pro průmysl, rozpočet a finance obce Vogošća, paní Dženana Bešlija (vlevo), s paní Olgou Zdrálkovou, vedoucí úseku rozvojové spolupráce Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině, drží výtisky studie.

.