Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Inaugurace projektu značení stezek na hoře Dajt

 

V neděli 18. května 2014 se velvyslankyně Bronislava Tomášová zúčastnila inaugurační akce projektu značení stezek na hoře Dajt. V rámci tohoto projektu, který je jedním z malých lokálních projektů české rozvojové spolupráce v Albániiv roce 2014, Česká republika podpořila obnovu dvou turistických stezek v Národním parku Dajt u hlavního města Tirany.

Velvyslankyně Tomášová ve svém projevu ocenila práci odvedenou sdružením Dajti Alpino Turistik. Pochvalu a poděkování  směřovala především vůči  jejím zapáleným mladým alpinistům, kteří ke značení stezek v národním parku  přistoupili  dobrovolnickou angažovaností a  informační cedule  umístili způsobem, který je šetrný k přírodě. Velvyslankyně Tomášová  vyzdvihla význam ochrany přírody v Národním parku  Dajt a využívání nově vyznačených stezek rodinami a lidmi žijícími v Tiraně.

Inaugurační akce se po  výstupu na horu Dajt po nových stezkách zúčastnili ředitel Národního parku Dajt, členové asociace Dajti Alpino Turistik, alpinisté, studenti a učitelé z tiranských středních škol a horští cyklisté.

dajti

.