Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva regionu Kučova v Albánii

 

(Archivní článek, platnost skončena 15.11.2013.)

Dne 1. listopadu 2012 navštívila Viera Rombaldová a Vilém Pardubský, delegace Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, a ekonomický diplomat Velvyslanectví České republiky v Tiraně Vítězslav Schwarz spolu se zástupci firmy GEOtest,a.s. bývalou ropnou rafinerii v municipalitě Kučova, ve které byl realizován projekt zahraniční rozvojové spolupráce ČR s názvem “Implementace nové technologie přispívající ke zlepšení životního prostředí v ropném průmyslu v regionu Kučova, Albánie“.

Realizace zmíněného projektu v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR byla zahájena firmou GEOtest, a.s.v roce 2009, proběhla ve třech fázích a byla úspěšně ukončena 31. října 2012 závěrečnou prezentací v hotelu Tirana za přítomnosti představitelů Velvyslanectví České republiky v Tiraně, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, municipality Kučova a Ministerstva životního prostředí, lesů a vodního hospodářství Albánské republiky.

 Implementace výsledků rozvojového projektu realizovaného firmou GEOtest,a.s. by měla do budoucna přinést zlepšení životních podmínek a kvality života obyvatel municipality Kučova, která se dodnes potýká nejen s negativními dopady bývalého ropného průmyslu na své životní prostředí, ale také s ekonomicky a sociálně neuspokojivou situací místních obyvatel žijících v katastru bývalé rafinerie.

.