Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání české velvyslankyně se starostkou Burrelu

 

11. března 2014 zavítala velvyslankyně Tomášová do městečka Burrelu k setkání se starostkou Burrelu, paní Adelinou Farrici, a uzavření dohody o spolupráci na projektu podporujícím rozvoj turismu v oblasti.

V rámci projektu financovaného z prostředků zahraniční rozvojové spolupráce ČR a se silným zapojením burrelské municipality vznikne v Burrelu turistická informační kancelář a řada propagačních materiálů k oblasti. Kancelář bude zároveň ale i kontaktním a koordinačním místem pro všechny další subjekty, které by se chtěly podílet na rozvoji turismu v Burrelu a okolí.

Velvyslankyně Tomášová během setkání vyzdvihla krásy burrelské oblasti a jejich turistický potenciál. Ocenila především kvalitní zpracování celého projektu a aktivní podíl města na jeho realizaci. Starostka Farrici přiblížila konkrétní součásti projektu a představila velvyslankyni prostory budoucí informační kanceláře. S velvyslankyní dále diskutovaly další aktivity rozvoje města, velvyslankyně měla možnost se seznámit i s úspěšným provozem centra pro seniory či místní mládež.

burrel

.