Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Velvyslankyně B. Tomášová na návštěvě kukeské provincie na severu Albánie

 

(Archivní článek, platnost skončena 24.11.2013.)

Ve dnech 18. - 20. října 2012 uskutečnila velvyslankyně České republiky v Albánii Bronislava Tomášová návštěvu měst Kukës, Bajram Curi a národního parku Valbona, které se nacházejí v severovýchodní oblasti Albánie v těsné blízkosti hranic s Kosovem.

Během návštěvy výše uvedeného regionu se velvyslankyně setkala se starostou města Kukës Hasanem Halilajem, předsedou regionální rady kraje Kukës Ibsenem Elezim, ředitelem krajské policie Pëllumbem Seferim, představitelem regionální kanceláře OBSE Astritem Brashou, starostou města Bajram Curi Agronem Demushim a zástupci správy Národního parku Valbona.

Vzhledem k přírodním podmínkám daným dosud nezničenou přírodou a horami alpského rázu patří  region Kukës spolu s národním parkem Valbona k nejvyhledávanějším oblastem mezi českými turisty, kteří se v oblasti věnují především horské turistice. Region nabízí potenciál pro užší spolupráci v oblasti rozvoje horského turismu mezi Českou republikou a Albánskou republikou. 

Během setkání byla velvyslankyně podrobně seznámena s danou oblastí a s albánskými představiteli prodiskutovala možnosti při identifikování vhodné lokality pro vzájemnou spolupráci a podporu ze strany České republiky při značení turistických cest, které je nezbytné pro strategický rozvoj horského turismu v dané oblasti.

.