Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

puka
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Velvyslankyně Tomášová na schůzce s Dajti AlpinoTuristik

 

Velvyslankyně Tomášová se ve dnech 22. – 23. února zúčastnila schůzky sdružení Dajti AlpinoTuristik pořádané ve městě Puka v severní části Albánie.

Dajti AlpinoTuristik je turistickým klubem zaměřujícím se na alpinský turismus, jeho členové absolvovali i významné zahraniční expedice na Mount Everest či Aconcaguu. Na výroční schůzi klubu se hodnotila jeho činnost  v loňském roce stejně jako plány do budoucna. Velvyslanectví České republiky v Tiraně letos v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR finančně podpoří malý lokální projekt realizovaný Dajti Alpino Turistik na obnovení a vyznačení dvou turistických stezek  v Národním parku Dajti v blízkosti Tirany.

Česká velvyslankyně na setkání vyzdvihla úspěchy sdružení a zdůraznila význam Albánie jako země s velkým potenciálem rozvoje horského turismu.  Klíčové je podle ní rozvinutí a udržování potřebné infrastruktury, rozvoj ubytovacích kapacit, ale především i převzetí spoluzodpovědnosti za rozvoj horského turismu samotnými albánskými turisty.  Pro ilustraci uvedla úspěchy více než stoleté historie turismu a hustou síť turistických stezek v České republice, na jejímž utváření a údržbě se podílejí čeští turisté sami sdružení do Klubu českých turistů na bázi dobrovolnosti. Vyjádřila víru, že i Albánie bude svou sítí turistických stezek v budoucnosti napojena na další země regionu a Evropy.

Česká velvyslankyně se při příležitosti návštěvy Puky setkala také se starostou města Beqirem Arifajem a společně s ním navštívila místní trh s rukodělnými a potravinářskými výrobky zhotovenými místními ženami a odrážejícími tradice oblasti.

puka

.