Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Malý lokální projekt 2012

 

(Archivní článek, platnost skončena 26.04.2013.)

V rámci zahraniční rozvojové pomoci podporuje Česká republika v Tunisku již druhým rokem malý lokální projekt zaměřený na socio-ekonomickou integraci svobodných matek do tuniské společnosti.

V rámci zahraniční rozvojové pomoci podporuje Česká republika v Tunisku již druhým rokem malý lokální projekt zaměřený na socio-ekonomickou integraci svobodných matek do tuniské společnosti. Realizátorem projektu v Tunisku je nevládní organizace Association de la Coopération en Tunisie (ACT), která pomáhá znevýhodněným skupinám obyvatel začlenit se do tuniské společnosti již od roku 1982.

Česká republika v letošním roce vyčlenila zhruba 500 tis. Kč na podporu projektů, díky kterým svobodné matky v Tunisku dostávají příležitost začít nový život, být ekonomicky nezávislé na společnosti nebo rodině, ze které byly vyloučeny a nalézt tak znovu lidskou důstojnost. V loňském roce se díky české rozvojové pomoci podařilo takto zabezpečit více jak 30 tuniských žen a jejich rodin.  

Pro úspěšné pokračování projektu v roce 2012 byla v Tunisu dne 14. března podepsána smlouva o finanční podpoře mezi Velvyslanectvím ČR v Tunisu a nevládní organizací ACT. Za Velvyslanectví ČR v Tunisu smlouvu podepsal velvyslanec ČR v Tunisku Alexander Slabý, za nevládní organizaci ACT její ředitel Howard Jones.                 

                                                                                                                                                                                                      Podpis smlouvy                                                                                                                                                                                         

.