Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Promítání dokumentu "Vnoučata kubánské revoluce"

 

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Dne 19.3.2013 se v prostorách velvyslanectví ČR ve Vilnisu uskutečnilo promítání dokumentu „Vnoučata kubánské revoluce“ režiséra Carlose Montanera. Promítání, které bylo zorganizováno v úzké spolupráci s Centrem východoevropských studií, navázalo na tradici prezentace dokumentárních filmů zaměřených na totalitární režimy, zahájenou naším úřadem v roce 2011.

Dokument, jehož cílem je dle slov jeho autora „šířit povědomí o problémech mladé generace na ostrově a dát jim možnost podělit se o jejich naděje, frustrace i obavy“, se setkalo s překvapivě velkým zájmem pestrého publika, tvořeného zástupci parlamentu, ministerstva zahraničních věcí, diplomatické komunity, studentské a akademické obce či krajanů.

Promítání doprovázela prezentace vizuální poezie a fotografické tvorby kubánského básníka a fotografa Francise Sáncheze. Věcná, podnětná a inspirativní diskuse s litevskou novinářkou a politoložkou Ievou Giedraitytė, která proběhla po shlédnutí dokumentu - a v neformálním duchu i během následné číše vína - pak tuto společnou akci ZÚ Vilnius a EESC úspěšně završila.

galerie

Vnoucata kubanske revoluce

.