Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Promítání dokumentu "Vnoučata kubánské revoluce"

 

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Dne 19.3.2013 se v prostorách velvyslanectví ČR ve Vilnisu uskutečnilo promítání dokumentu „Vnoučata kubánské revoluce“ režiséra Carlose Montanera. Promítání, které bylo zorganizováno v úzké spolupráci s Centrem východoevropských studií, navázalo na tradici prezentace dokumentárních filmů zaměřených na totalitární režimy, zahájenou naším úřadem v roce 2011.

Dokument, jehož cílem je dle slov jeho autora „šířit povědomí o problémech mladé generace na ostrově a dát jim možnost podělit se o jejich naděje, frustrace i obavy“, se setkalo s překvapivě velkým zájmem pestrého publika, tvořeného zástupci parlamentu, ministerstva zahraničních věcí, diplomatické komunity, studentské a akademické obce či krajanů.

Promítání doprovázela prezentace vizuální poezie a fotografické tvorby kubánského básníka a fotografa Francise Sáncheze. Věcná, podnětná a inspirativní diskuse s litevskou novinářkou a politoložkou Ievou Giedraitytė, která proběhla po shlédnutí dokumentu - a v neformálním duchu i během následné číše vína - pak tuto společnou akci ZÚ Vilnius a EESC úspěšně završila.

galerie

Vnoucata kubanske revoluce

.