Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh AIDF 2012 ve Washingtonu

 

Ve dnech 6.6. – 7.6.2012 se ve Washingtonu, DC, konal mezinárodní veletrh a fórum o rozvojové pomoci „AID & International Development Forum 2012“. AIDF se v letošním roce zúčastnilo na 190 firem, na veletrh se registrovalo 2600 účastníků, což je nejvíce v historii této specificky orientované akce.

Vlastní veletržní plocha bylo zaměřena na několik hlavních oblastí – finance a vzdělávání, voda a hygiena, potraviny a zemědělství, zdraví a zdravotnictví, mír a bezpečnost, doprava a logistika, IT a energetika. ČR má nepochybně v těchto oblastech co nabídnout. Konalo se rovněž několik doprovodných akcí – odborně orientované workshopy a konference.

Na letošním rozvojovém fóru byla významným a viditelným způsobem zastoupena ČR, v rámci českého pavilónu se prezentovalo 10 českých firem. Celkově byla ČR na veletrhu i v oficiálním katalogu AIDF 2012 velmi dobře prezentována, český stánek byl dobře a vhodně umístěn. Obdobně viditelní, i když v menší míře, byli pouze Italové a Argentinci.

ČR byla na veletrhu zastoupena těmito firmami (10):

·        Cedima Meziměstí, s.r.o. – výroba řezacích, vrtacích a speciálních strojů (http://cz.cedima.eu)

·        Culligan Czech, s.r.o. Praha – zařízení pro úpravu vody (www.culligan.cz)

·        CVS Development, s.r.o. Praha – tvorba prezentací, databázových aplikací a redakčních systémů (www.cvsdevelopment.com)

·        Geotest, a. s., Brno – služby v ekologických oborech, hydrologie, inženýrská geologie, geotechnika  (www.geotest.cz)

·        GET, s.r.o. Praha – poradenské služby v oblasti geologie, báňské projekce a životního prostředí (www.get.cz)

·        Mini Media Services, s.r.o. – reklamní a mediální společnost (www.minimedia.cz)

·        Mobile Packaging Systems, s.r.o. Praha – výrobce mobilní technologie, která umožňuje úpravu  balení vody a jiných kapalin  do nezávadných fóliových vaků (www.mobilepackaging.cz)

·        Periculum Praha – prevence protiprávního jednání (www.periculum.cz)

·        Prague Management International, s.r.o. Praha – využití rostlinného oleje jako zdroje energie v dopravě a energetice (www.p-m-i.cz)

·        Viking Groupe, s.r.o. Praha – odvoz a likvidace použitého potravinářského oleje a tuků (www.vikinggroup.cz).

V rámci českého stánku se rovněž prezentovala agentura CzechTrade a Hospodářská komora ČR.

Další AIDF (nové fórum, zaměřené na oblast Asie a Pacifiku) by se mělo podle organizátorů  konat ve dnech 6.2. – 7.2.2013 v Bangkoku.

Více informací je možné nalézt na www.aidforumonline.org

.