Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

umojaland_academy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nadační fond Asante Kenya a jím podporované projekty

 

Nadační fond ASANTE KENYA byl založen moderátorkou Lejlou Abbasovou. Jeho činnost spočívá ve zprostředkování pomoci projektům v Keni zabývajících se vzděláváním a podporou dětí s těžkými životními osudy. Další aktivitou ASANTE KENYA je spolupráce s projekty, které se zaměřují na problematiku ženské obřízky.

Nadační fond  ASANTE KENYA byl založen moderátorkou Lejlou Abbasovou. Jeho činnost spočívá ve zprostředkování pomoci projektům v Keni zabývajících se vzděláváním a podporou dětí s těžkými životními osudy. Tyto děti žijí na hranici absolutní bídy nebo jsou nakaženy virem HIV/AIDS, případně jsou úplní sirotci, jež přišli o své rodiče právě díky HIV/AIDS. Další aktivitou ASANTE KENYA je spolupráce s projekty, které se zaměřují na problematiku ženské obřízky.

Pod záštitou ASANTE KENYA se sdružuje 13 projektů, momentálně Asante začíná spolupracovat se 4 z nich, do budoucna se bude Asante snažit svou pomoc rozšířit na všech 15. Všechny projekty navštívila Lejla osobně. Každý z projektů je na jiné kvalitativní úrovni, přesto jsou všechny stále ve velmi složité ekonomické situaci. Všechny projekty fungují na bázi téměř stoprocentního dobrovolnictví svých zakladatelů a s téměř žádným přísunem financí nutných pro jejich elementární fungování. Cílem Asante Kenya je přiblížit všechny stejnému standardu, kdy si budou schopny skrze vlastní podpůrné aktivity generovat stálý finanční příjem a tím primárně podporovat svojí původní činnost již nezávislou na podpoře okolí.

Na stránkách www.asantekenya.org můžete sledovat aktivity nadačního fondu Asante Kenya vKeňské republice.

.