Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Činnost neziskového fondu Slunečnice v Keni

 

Sunflower Children’s Foundation, v ČR Nadační fond Slunečnice Heleny Houdové, je charitativní organizace založená bývalou Miss ČR. Neziskový fondu Slunečnice působí mimo jiné i v Keni.

Slunečnice věří, že vzdělání je pro znevýhodněné děti základem pro lepší život. Zaměřuje se tedy i na poskytování podpory základních životních potřeb, aby tak dětem v komunitách zastřešených projektem Slunečnice umožnila vzdělávat se.

Keňský projekt Buru Buru:

Cílem je vybudování školy v chudinské čtvrti Buru Buru, jedné z mnoha v Nairobi, která umožní 150-ti dětem účastnit se vyučování v budově s fungujícím příslušenstvím, tekoucí vodou a v třídách bez hliněných podlah.

fakta

Tento projekt byl iniciován místními obyvateli chudinské čtvrti Buru Buru. Záměrem je znovuvybudování fungujícího zařízení pro studenty. Včetně tekoucí vody, velkých tříd, kuchyně a jídelny, kanceláří pro zaměstnance a samozřejmě také sociálního zařízení. V současnosti se škola skládá ze tří tříd (pro šest ročníků) a má plechové stěny a střechu a podlahu z hlíny. Sociální zařízení je mimo budovu školy a je jen pro jednu osobu.

Na těchto stránkách můžete sledovat aktivity neziskového fondu Slunečnice v Keňské republice.

.