Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Projekt "Odhalení" zavítal do Nairobi

 

Ředitel Českého rozhlasu Online Mgr. Miroslav Bobek a redaktorka stanice Leonardo Jana Jirátová navštívili 6. března 2009 jednu ze škol podporovaných nadačním fondem Asante Kenya Lejly Abbasové.

Byla jedna školička, ve školičce lavičky a v lavičkách žáčci… Tak nějak by mohlo začínat povídání o škole v Nairobi, kterou v pátek 6. března 2009 navštívili ředitel Českého rozhlasu Online Mgr. Miroslav Bobek a redaktorka rozhlasové stanice Leonardo Jana Jirátová.

V rámci projektu Českého rozhlasu Odhalení byla dětem ve škole přečtena krátká povídka z knihy Gorilla Stories a hravou pedagogickou formou jim byla přiblížena problematika ochrany goril a jejich život v ZOO a ve volné přírodě. Knížku gorilích pohádek, která byla vydána v angličtině a francouzštině pod záštitou Českého rozhlasu, naši hosté přivezli do školy Umoja Land School v Nairobi, kde se jim dostalo velmi vlídného přivítání od ředitele Patricka Achaly i dětí, které hostům na závěr jejich návštěvy zazpívaly a zatančily.

Tato škola je sponzorována nadačním fondem Assante Kenya a v rámci rozvojové pomoci i velvyslanectvím ČR. [Romana Štetinová, autorka je stážistkou na ZÚ Nairobi]

Jana Jirátová Patrick Achala Čtení z knihy Gorilla Stories Žáčci Umoja Land School Žáčci Umoja Land School

.