Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mise zástupce National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID), Dr. Ranjana

 

(Archivní článek, platnost skončena 20.04.2014.)

V dnešních dnech zahajuje svou misi v České republice již druhý významný vědecký odborník z USA, aby podpořil spolupráci mezi předními českými a americkými týmy.

Dr. Mukul Ranjan je pracovníkem National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID), kde se nyní specializuje na boj proti infekčním chorobám. Dříve pracoval v National Institute of Health (NIH). Během své plodné vědecké kariéry publikoval celou řadu článků ve významných vědeckých časopisech.

Do České republiky dr. Ranjan přijel, aby napomohl dalšímu rozvoji vztahů mezi českými a americkými výzkumnými týmy. Jeho mise navazuje na pobyt dr. Bellaira z National Science Foundation z minulého roku. Cesty obou představitelů jsou hrazeny State Department na návrh amerického velvyslanectví v Praze (Embassy Science Fellows Program).

Dr. Ranjan bude pobývat v ČR až do konce května, převážně v Brně. Svou šestitýdenní misi však zahájil v Praze, kde navštívil Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, Katedru kybernetiky na Českém vysokém učení technickém, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a setkal se s představiteli projektu ELI Beamlines.

Dr. Ranjan je vedoucím oboru Immunology & emerging infections na Office of Technology Development v NIAID a má za úkol prosazovat spolupráci mezi veřejným, soukromým, akademickým a neziskovým sektorem. Je odborníkem v oblasti duševního vlastnictví a legislativy týkající se patentů v USA (a členem US Patent Bar).

.