Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mise zástupce National Science Foundation, Dr. Bellaira

 

(Archivní článek, platnost skončena 07.06.2014.)

Dr. Bellaire z National Science Foundation zdůraznil, že byl překvapen úrovní výzkumu v České republice a zájmem o mezinárodní spolupráci.

Dne 14. června 2012 ukončil svou sedmitýdenní misi do České republiky Dr. Paul J. Bellaire z National Science Foundation, jedné z nejvýznamnějších grantových agentur USA. Cílem cesty Dr. Bellaira bylo podpořit spolupráci mezi českými a americkými vědci. Navštívil řadu předních univerzit a vědeckých pracovišť v Praze i v regionech (mj. Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Liberec) a jednal s klíčovými institucemi (vládní Rada pro vědu, výzkum a inovace, Akademie věd). Díky pomoci Technologické agentury ČR, jež nabídla své kancelářské prostory a administrativní pomoc, vstoupil Dr. Bellaire v kontakt s mnoha zájemci z řad českých vědců a akademiků.

V rozhovoru se zmocněncem pro vědu a technologie Ministerstva zahraničních věcí, uskutečněném těsně před návratem do USA, Dr. Bellaire zdůraznil, že byl překvapen úrovní výzkumu v České republice a zájmem o mezinárodní spolupráci. Ujistil, že bude usilovat o to, aby česká věda byla v zorném poli amerických výzkumných týmů a institucí. Cesta Dr. Bellaira byla financována z Embassy Science Fellows Program na základě doporučení Velvyslanectví USA v Praze.  

.