Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mise zástupce National Science Foundation, Dr. Bellaira

 

(Archivní článek, platnost skončena 07.06.2014.)

Dr. Bellaire z National Science Foundation zdůraznil, že byl překvapen úrovní výzkumu v České republice a zájmem o mezinárodní spolupráci.

Dne 14. června 2012 ukončil svou sedmitýdenní misi do České republiky Dr. Paul J. Bellaire z National Science Foundation, jedné z nejvýznamnějších grantových agentur USA. Cílem cesty Dr. Bellaira bylo podpořit spolupráci mezi českými a americkými vědci. Navštívil řadu předních univerzit a vědeckých pracovišť v Praze i v regionech (mj. Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Liberec) a jednal s klíčovými institucemi (vládní Rada pro vědu, výzkum a inovace, Akademie věd). Díky pomoci Technologické agentury ČR, jež nabídla své kancelářské prostory a administrativní pomoc, vstoupil Dr. Bellaire v kontakt s mnoha zájemci z řad českých vědců a akademiků.

V rozhovoru se zmocněncem pro vědu a technologie Ministerstva zahraničních věcí, uskutečněném těsně před návratem do USA, Dr. Bellaire zdůraznil, že byl překvapen úrovní výzkumu v České republice a zájmem o mezinárodní spolupráci. Ujistil, že bude usilovat o to, aby česká věda byla v zorném poli amerických výzkumných týmů a institucí. Cesta Dr. Bellaira byla financována z Embassy Science Fellows Program na základě doporučení Velvyslanectví USA v Praze.  

.