Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání zvláštního zmocněnce pro vědu a technologie s výkonným ředitelem firmy nanoSpace

 

Dne 5. března přijal zvláštní zmocněnec pro vědu a technologie, Petr Kaiser výkonného ředitele firmy nanoSpace, Ing. Mgr. J. Kůse. Pan Kůs se zajímal o to, jak by Ministerstvo zahraničních věcí ČR mohlo pomoci ve snaze nanoSpace expandovat se svými produkty na zahraniční trhy.

NanoSpace se zaměřuje na bariérové textilie z nanovlákem (využitelné například pro výrobu lůžkovin či hraček, jež zajišťují účinnou mechanickou obranu před alergeny či roztoči). Petr Kaiser pana Kůse informoval o cílech a parametrech pilotního projektu podpory malých a středních inovativních podniků. Pan Kůs projevil zájem o spolupráci a přislíbil zaslání informací o business plánu firmy. 

V další diskusi pan Kůs podtrhl význam segmentu nanotechnologií vznikajících v ČR. Nejde jen o známého Nanospidera. Problémem je, že inovativní úsilí českých subjektů je roztříštěné. Firmy, až na výjimky, nemají strategii rozvoje. Pan Kaiser při této příležitosti zmínil, že se zúčastnil zahájení celosvětové kampaně Nafigate v Tokiu. Souhlasil, že čeští vývojáři disponují know-how ve specifických segmentech. Tato výhoda je však pouze dočasná a musí být včas využita. Nanoprodukty a technologie představují významný trh v budoucnosti. Pan Kůs dále nabídl napomoci zmapovat kapacity českých nanotechnologií ve fázi konkrétních produktů.

.