Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dohoda o spolupráci mezi TU Liberec a kanadskými technickými univerzitami

 

Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci (TUL) podepsala pětiletou smlouvu o výměně studentů a výzkumné spolupráci s prestižními kanadskými technickými univerzitami Connestoga College a University of Waterloo.

Dva studenti Fakulty strojní v Liberci přijeli v září 2013 na roční studijní a pracovní pobyt na Connestoga College v Kitchener. Dva studenti z Kanady zase přijeli na obdobný pobyt v Liberci. Čeští a kanadští studenti stráví na partnerské technické univerzitě jeden semestr studiem a druhý semestr odbornou praxí v místní průmyslové firmě. Dohoda mezi zmíněnými institucemi byla uzavřena za vydatné pomoci profesora Tonyho Martínka, absolventa Strojní fakulty Technické univerzity v Liberci a bývalého děkana School of Engineering Technology Conestoga College. 

Dohoda navazuje na projekt "Transatlantic Exchange Partnership" z let 2008-11, který spojil tři kanadské a tři evropské univerzity. TUL a CCITAL byly koordinátory projektu, který umožnil studium a pracovní pobyt 7 kanadských studentů v Německu, Francii a České republice a obdobně 7 inženýrských studentů z TUL na Conestoga College, the University of Waterloo a the Southern Alberta Institute of Technology v Calgary.   

.