Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Navigátor výzkumných laboratoří a pracovišť

 

Canada Foundation for Innovation (CFI) je hlavní vládní agentura na financování výzkumné infrastruktury na kanadských univerzitách, vysokých školách a ve výzkumných nemocnicích. CFI byla založena v roce 1997 a od té doby investovala v rámci 8.200 projektů více než 6 mld. CAD do 142 výzkumných pracovišť a jejich vybavení po celé Kanadě. CFI zaměstnává zhruba 70 lidí.

Na konci listopadu t.r. spustila CFI nový projekt s názvem „Research Facilities Navigator“ (RFN). Jedná se o vytvoření on-line databáze participujících výzkummých laboratoří a pracovišť na kanadských univerzitách, vysokých školách a ve výzkumných nemocnicích, které chtějí spolupracovat ve výzkumu a vývoji s firemním sektorem. Během týdne se do databáze RFN zaregistrovalo již 300 kanadských laboratoří a výzkumných pracovišť, a to z téměř každého oboru. Všechny zaregistrované laboratoře a pracoviště mají pokročilé zařízení pro výzkum, vysoce kvalifikované výzkumníky i studenty a vlastní expertízy, které jsou atraktivní pro kanadské firmy se zájmem o inovační činnost.

RFN byl vytvořen s cílem propojit výzkumná pracoviště a firemní sektor v Kanadě. Jedná se o první krok směrem k založení pevných vazeb mezi výzkumnými pracovišti a kanadskými firmami. Výzkumná pracoviště mohou tímto způsobem propagovat vlastní kapacity vůči soukromému i veřejnému sektoru. Kanadské firmy mají naopak možnost najít v Kanadě to správné výzkumné pracoviště, které jim může pomoci s vývojem nových produktů a technologií.       

Pokud podobná databáze výzkumných laboratoří a pracovišť dosud neexistuje v ČR, ZÚ Ottawa doporučuje její co nejrychlejší vytvoření.

.