Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nový vízový program pro inovační podnikatele

 

Kanadské Ministerstvo pro občanství a imigraci (Citizenship and Immigration Canada – CIC) vyhlásilo pětiletý pilotní vízový program „Start-Up Visa Program“. Program začne platit dne 1. dubna 2013 a jeho cílem je přivést do Kanady inovační podnikatele z celého světa s potenciálem budovat dynamické firmy konkurenceschopné v globálním měřítku.

Vízový program propojí inovační imigranty s kanadskými organizacemi z privátního sektoru, které mají zkušenosti z práce se začínajícími firmami (start-up). CIC se domnívá, že počet žadatelů o vízum nebude velký vzhledem k úzkému zaměření programu.

Aktivními partnery programu budou Canada’s Venture Capital & Private Equity Association a National Angel Capital Organization. Dalším partnerem by se měla stát Canadian Association of Business Incubation. Tyto zastřešující organizace budou na základě smlouvy se CIC doporučovat své členy jako vhodné subjekty k účasti v programu.

Před podáním žádosti o vízum budou zahraniční inovační podnikatelé potřebovat podporu od kanadských investorů rizkového kapitálu, fondů rizikového kapitálu nebo firemních inkubátorů. Zájemci o vízum budou muset splňovat určité jazykové znalosti a dosažené vzdělání. Požadovaná kritéria budou zveřejněna v průběhu března t.r.     

.