Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh Study in Europe v Durbanu s českou účastí

 

(Archivní článek, platnost skončena 20.09.2014.)

Ve dnech 6. a 7. září 2013 se uskutečnil další studijní veletrh Study in Europe, tentokrát v největším městě provincie KwaZulu-Natal Durbanu. Zástupci Velvyslanectví ČR v Pretorii představili ČR jako atraktivní destinaci pro vysokoškolské studium se širokou nabídkou vyučovaných oborů. Jihoafričtí studenti měli příležitost obrátit se s dotazy ohledně programů Erasmus také na přítomné zástupce Evropské komise.

Zástupkyně velvyslankyně Nicol Adamcová, asistentka velvyslankyně Sandra Platts a stážista Tomáš Dvořák se ve dnech 6. a 7. září 2013 zúčastnili studijního veletrhu "Study in Europe Fair" spolupořádaného Evropskou komisí a Durban University of Technology. Velvyslanectví ČR v Pretorii navázalo na svoji účast na obdobném veletrhu organizovaném Delegací EU v JAR v Kapském Městě v květnu 2012 a "Study Abroad Fair" uspořádaného v květnu tohoto roku University of the Free State v Bloemfonteinu. Zintenzivnění česko-jihoafrické spolupráce v oblasti vzdělávání patří dlouhodobě k prioritám našeho velvyslanectví.

Na veletrhu byly prezentovány studijní možnosti v členských státech EU – vedle ČR byly stánkem zastoupeny také např. SRN, Rakousko, Slovensko, Nizozemsko, Francie, Finsko či Španělsko. Zástupci Evropské komise a Delegace EU v Pretorii podrobně informovali o programech Erasmus+ a Erasmus Mundus Action 2 for South Africa. Velmi užitečná byla účast zástupců zahraničních oddělení jihoafrických univerzit. Jejich přítomnosti využili nejen jihoafričtí studenti, ale také zástupci členských států EU k navázání nových kontaktů či prohloubení těch stávajících.

S ohledem na spolupořadatele, tj. Durban University of Technology, směřovala většina dotazů na studium technického zaměření. Kromě toho studenti hojně projevovali zájem o medicínské obory, studium architektury, ekonomie a další. Jihoafričtí studenti kladně hodnotí možnost studia na českých vysokých školách v angličtině a přijatelnou výši životních nákladů v ČR.

Více informací o možnostech studia v ČR najdete na webové stránce Domu zahraničních služeb Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR http://www.studyin.cz/. Můžete také zaslat dotaz na info@studyin.cz nebo kontaktovat Dům zahraničních služeb prostřednictvím Facebooku.

galerie

Study in Europe Fair Durban

.