Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Den otevřených dveří v Černínském paláci a koncert Allstar Refjúdží Bandu v zahradě

Kdy: 23.09.2012 10:00 - 19:00 , Kde: Černínský palác, Praha

V neděli 23. září 2012 si budou návštěvníci moci prohlédnout barokní sídlo Ministerstva zahraničních věcí, a to od 10 do 16 hodin. Od 17 hod se v zahradě paláce uskuteční koncert skupiny AllStar Refjúdží Band, věnovaný tématu uprchlictví a sociální integrace.

Návštěvníci mohou nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostorů Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka a přilehlé zahrady.

AllStar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci právě témata spojená s migrací. Hudebně skupina míchá kurdský folk a pop, akordeon východoevropského stylu, čínskou operní a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor a kabaretů, dixieland, brass, rap a další žánry.

Součástí akce bude doprovodná výstava „Jsme ze stejné planety“ fotografa Jindřicha Štreita a novinářky Martiny Vašíčkové. Tato výstava Charity ČR mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v České republice. Cyklus byl připraven s podporou Evropské unie a je součástí projektu Pozitivní obraz cizince v ČR. Projekt je spolufinancován programem Solidarita a řízení migračních toků.

Koncert i doprovodná výstava budou volně přístupné. Akci pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Českým centrem Praha a Divadlem Archa.

Další informace

  • 10 – 16 hod: zpřístupněny historické prostory Černínského paláce
  • 17 – 19 hod: koncert v zahradě Černínského paláce
  • Vstup volný
  • S ohledem na omezené parkovací možnosti v okolí doporučujeme návštěvníkům cestovat MHD
  • Prohlídková trasa trvá zhruba 60 minut
  • Fotografování a filmování je v prostorách Černínského paláce povoleno
  • Zdravotně postižené spoluobčany prosíme, aby se přihlásili pořádkové službě, která zajistí parkování a individuální prohlídku
  • Z bezpečnostních důvodů nebude do Černínského paláce umožněn vstup osobám s velkými zavazadly a kočárky
  • Do zahrady je možné vstoupit také samostatným vchodem

 Kontakt pro média: michal_buchacek@mzv.cz

.