Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Den otevřených dveří v Černínském paláci a koncert Allstar Refjúdží Bandu v zahradě

 

V neděli 23. září 2012 si mohli návštěvníci jž podruhé tento rok prohlédnout barokní sídlo Ministerstva zahraničních věcí. Od 17 hod proběhl v zahradě paláce koncert skupiny AllStar Refjúdží Band, věnovaný tématu uprchlictví a sociální integrace.

Návštěvníci mohli nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostorů Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka a přilehlé zahrady.

AllStar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci právě témata spojená s migrací. Hudebně skupina míchá kurdský folk a pop, akordeon východoevropského stylu, čínskou operní a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor a kabaretů, dixieland, brass, rap a další žánry.

Součástí akce byla výstava „Jsme ze stejné planety" fotografa Jindřicha Štreita a novinářky Martiny Vašíčkové. Tato výstava Charity ČR mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v České republice. Cyklus byl připraven s podporou Evropské unie a je součástí projektu Pozitivní obraz cizince v ČR. Projekt je spolufinancován programem Solidarita a řízení migračních toků.

Koncert i doprovodná výstava byly volně přístupné veřejnosti. Akci pořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Českým centrem Praha a Divadlem Archa.

galerie

Den otevřených dveří v Černínském paláci a jeho zahradě 23.9.2012

.