Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Koncert Melody Makers a Den otevřených dveří v Černínském paláci

 

Při příležitosti oslav 67. výročí konce druhé světové války se 8. května 2012 v zahradě Černínského paláce uskutečnil koncert Ondřeje Havelky a Melody Makers. Akce ke "Dni vítězství" byla věnována hrdinům mnoha zemí, kteří se podíleli na osvobození Československa. Ve stejný den byl Černínský palác otevřen pro veřejnost.

Dveře Černínského paláce, největší pražské barokní stavby svého druhu a sídla Ministerstva zahraničních věcí ČR, se znovu otevřely po dvou letech. Více než 4 500 návštěvníků nahlédly do nejzajímavějších a nejcennějších prostorů paláce, včetně bytu Jana Masaryka a zahrady.

V zahradě paláce si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu válečných plakátů, fotografií a historických vozidel ze západní a východní fronty.

Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, pořádaný Ministerstvem zahraničních věcí ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Českým centrem Praha, se v zahradě Černínského paláce uskutečnil po skončení Dne otevřených dveří a setkal se s velmi pozitivní reakcí stovek posluchačů všech věkových kategorií..

.