Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kultura a diplomacie
Foto: (@MZV)
English Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Konference Kultura a diplomacie

Kdy: 19.04.2012 09:00 - 13:00 , Kde: Černínský palác, Praha

V Černínském paláci se konala konference „Kultura a diplomacie“. Na konferenci vystoupila spolu s domácími řečníky také řada zahraničních hostů, mezi nimi zástupci Velké Británie - Ali Fisher, Německa - Berthold Franke, Rakouska - Peter Rantasa a předsednické země EU Dánska - Flemming Johannesen, a dále Ana Paula Laborinho, prezidentka Globální sítě EUNIC a Gottfried Wagner za občanskou iniciativu „Více Evropy“.

Konference se zabývala potenciálem kultury pozitivně ovlivňovat rozvoj vztahů mezi Evropou a zbytkem světa. Zaměřila se i na hledání praktických námětů jak co nejefektivněji využívat schopnost kultury, přibližovat náš způsob života založený na hodnotách demokracie, svobody a lidských práv a získávat tím pro něj větší porozumění. Pozornost byla věnována také platformě Evropské unie jako nástroji pro posílení kapacity jednotlivých členských států oslovit publikum v zemích, jako jsou Čína či Indie.

Ministerstvo zahraničních věcí akci pořádalo ve spolupráci se sdružením kulturních institutů zemí Evropské unie - EUNIC. Dalšími partnery byly Ústav mezinárodních vztahů a Česká centra, která jsou členy sdružení EUNIC.

Konferenci je možné sledovat ze záznamu na webových stránkách www.mzv.cz/EUNIC a www.czech.cz.

přílohy

Záznam přenosu z konference Další informace

galerie

Conference: Culture and Diplomacy

.