Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Radio Praha - vysílání do zahraničí (Český rozhlas 7 - Radio Praha)

 

Ministerstvo zahraničních věcí financuje rozhlasové vysílání do zahraničí jako součást svých státně-propagačních a informačních aktivit. Vysílání do zahraničí naplňuje koncepci zahraniční politiky v oblasti veřejné diplomacie a péče o krajany.

Vysílání do zahraničí má v českém prostředí dlouhou tradici, funguje od roku 1936. Jeho cílem je poskytovat kvalifikované a objektivní informace o politickém, ekonomickém, kulturním a celospolečenském vývoji v ČR v souladu s koncepcí zahraniční politiky České republiky. Odpovědnost za obsahovou náplň vysílání nese Český rozhlas, který provozuje vysílání do zahraniční na základě objednávky. Poradním orgánem MZV jakožto gestora vysílání je tzv. Konzultační rada. 

Vysílání ČR do zahraničí je realizováno v půlhodinových pořadech v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, češtině a ruštině. Pořady jsou v textové a zvukové podobě šířeny prostřednictvím internetu www.radio.cz, přes satelit, prostřednictvím partnerských rozhlasových stanic ve světě a v Praze na 92.6. FM. Český rozhlas 7 – Radio Praha spolupracuje se subjekty, které se rovněž zabývají propagací ČR v zahraničí, jako jsou Česká centra a Česká centrála cestovního ruchu.

Zvláštní důraz je kladen na krajanské komunity a zahraničí. Český rozhlas 7 – Radio Praha provozuje speciální webové stránky pro Čechy v zahraničí www.krajane.net a spolupracuje s krajanskými rozhlasovými stanicemi ve světě. 

Radio Praha


Kontakty:
Český Rozhlas 7 -Radio Praha
Vinohradská 12
120 99 Praha 2
web: www.radio.cz, mail: cr@radio.cz
tel.: +420 221 552 901
fax: +420 221 552 903
.